1. Tisztázd az otthonodban lévő helyiségek célját
Az otthonodban lévő helyiségek különböző célokat szolgálnak. Érdemes egy kis időt rászánni arra, hogy beállítsd a szándékodat, célodat egy adott helyiségre vonatkozóan. A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy átgondolod, hogy a különböző helyiségek milyen szerepet töltenek be az életedben, a családod életében és mit szeretnél ott megvalósítani, mire szeretnél ott teret teremteni. Ha ezzel megvagy, akkor távolíts el minden olyan dolgot az adott helyiségből, amely nem felel meg a meghatározott szándéknak és nem szolgálja a helyiség célját.
2. Csökkentsd a ruháid számát
Ahogy mondani szokták, ha gyors javulást szeretnél, akkor tedd rendbe a szekrényedet. A ruhásszekrény rendetlensége, zsúfoltsága ugyanis rosszérzéseket kelt, gyengíti a koncentrációt. A túl sok választási lehetőség stresszel és döntési fáradtsággal jár. Hidd el sokkal nyugodtabban indulnak a reggelek, ha a szekrényedben kevesebb a ruha, nagyobb a rendezettség és több a fehér tér. Ne aggódj mindig lesz mit felvenned!
3. Tarts kevesebb játékot
A játékokból a szülőként hajlamosak vagyunk hatalmas mennyiséget felhalmozni, többek között azért, mert azt hisszük, hogy ezzel boldogabbá tehetjük a gyerekeinket, vagy azt, hogy a több játék jobban fejleszti őket. Azonban bizonyított tény, hogy a sok játékeszköz nem teszi boldogabbá a gyerekeket és nem lesznek tőle okosabbak sem. Az igazság az, hogy a sok játékeszköz stresszt, frusztrációt okoz és negatívan hat a a gyerekek játékára. Ha a gyerekek kevesebb játékeszközt birtokolnak az olyan előnyökkel jár, mint: kreativitás, önállóság, elmélyült játék. Szóval felezd le a játék számát, adj helyette több minőségi időt és élményeket.
4. Használj támogató dekorációt
A lakásunkat/házunkat többnyire dekorációval igyekszünk otthonossá tenni. A dekoráció szintén egy olyan terület, ahol hajlamosak vagyunk elveszíteni a mértéket. Tartsd szem előtt a kevesebb több elvét és a kevesebb de jobb elvét is. Válassz kevesebb, de minőségi dekorációt. A kevés dekoráció képezzen fókuszpontot az otthonodban. Olyan dekorációt használj, amely megfelel az értékeidnek, támogat, inspirál, segít a céljaid elérésében vagy egyszerűen csak szép és jó érzésekkel tölt el, ha ránézel. Ami nem jelent számodra semmit azt mindenképpen távolítsd el.
5. Zárd le a napot azzal, hogy rendet teszel magad körül
Minden este tegyél rendet a közös helyiségekben, szobákban, állítsd alaphelyzetbe azokat. Ha így teszel nemcsak rendezett környezetben pihensz, hanem rendezett környezetre ébredsz és tiszta lappal kezdheted a következő napot. Ha az esti elpakolás a gyerekszobát is ide számítva 10-15 percnél több időt vesz igénybe, akkor valószínűleg túl sok holmival rendelkezel és ez esetben a rendszeredre is ráfér az újragondolás.
Hevesi Edit / Otthonrendezés Másképp